środa, 19 grudnia 2012

Wrocław

Wrocław to jedno z tych miast w Polsce, o których sporo wiemy, wielu z nas tam było a przede wszystkim to miasto, w którym jest bardzo dużo ciekawych miejsc i obiektów wartych zobaczenia. Dlatego w tym wpisie kilka zdjęć „ogólnych” Wrocławia a następnie moje trzy konkretne propozycje.

MUZEUM PRZYRODNICZE

Muzeum powstało w 1814 roku i jest największą i najstarszą tego typu instytucją w Polsce. Czynne są cztery wystawy: świat zwierząt, świat roślin, układ kostny kręgowców oraz owady i człowiek. W muzeum można zobaczyć jedyny w Polsce szkielet płetwala błękitnego, wiele unikatowych okazów zwierząt wymarłych i rzadkich, najlepiej zachowaną w Polsce czaszkę tura, muszle mięczaków, owady, motyle, chrząszcze, blisko 500 gatunków roślin i wiele, wiele innych.Google maps – Muzeum Przyrodnicze
Wikipedia – Muzeum Przyrodnicze
Muzeum Przyrodnicze

ARSENAŁ MIEJSKI

Gotycki budynek istniejący od 1459 roku. Obecnie jest oddziałem Muzeum Miejskiego Wrocławia. Arsenał podzielony jest na trzy części: Muzeum Militariów, Muzeum Archeologiczne i Muzeum Architektury. Poniżej umieszczam zdjęcia z tego pierwszego (archeologii na tym blogu było już trochę). Tym, co zafascynowało mnie najbardziej był karabin do strzelania „zza rogu” i wystawa kasków i hełmów.

Google maps – Arsenał miejski
Wikipedia – Arsenał miejski

HALA LUDOWA I OGRÓD JAPOŃSKI

Hala Ludowa (Stulecia) to hala widowiskowo-sportowa, powstała w latach 1911–1913. Od 2006 roku znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
Przed Halą znajduje się multimedialna fontanna. Jest to największa fontanna w Polsce i jedna z największych w Europie (powierzchnię ok. 1 ha, 300 dysz wodnych różnego rodzaju, które mogą tryskać wodę na wysokość 40 metrów oraz 3 dysze ogniowe, 800 punktów świetlnych). Połączenie tych wszystkich gadżetów daje fantastyczne przedstawienie – pokazów wodnych w rytm muzyki.
Ogród japoński powstał w latach 1909-1912. Był zaprojektowany przez japońskiego ogrodnika Mankichi'ego Arai. Ogród stanowi unikatowy w Europie, żywy fragment japońskiej kultury. Wszystkie elementy, w najdrobniejszych szczegółach, są zgodne z oryginalną japońską sztuką ogrodową.

Google maps – Hala Ludowa
Wikipedia – Hala Ludowa
Hala Ludowa
Wikipedia – Ogród japoński
Ogród japoński

© wszelkie prawa zastrzeżone. wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz