środa, 19 grudnia 2012

Ustroń

Ustroń to miasto położone w województwie śląskim, w powiecie cieszyńskim. Jest jedną z najstarszych miejscowości na terenie Śląska Cieszyńskiego.

Google maps – Ustroń

Ustroń to jedyne miasto uzdrowiskowe w Beskidzie Śląskim. Leczy się tu choroby narządów ruchu, obwodowego układu nerwowego, układu krążenia i dróg oddechowych. Działalność uzdrowiskowa skoncentrowana jest w dolinie Jaszowca w postaci rozległego kompleksu wypoczynkowo-uzdrowiskowego z charakterystyczną zabudową tak zwanymi „piramidami”.W Ustroniu szczególnie atrakcyjne jest Muzeum Ustrońskie im. Jana Jarockiego posiadający takie działy jak: Hutnictwa i Kuźnictwa, Historii i Etnografii oraz oddział Zbiory Marii Skalickiej. Muzeum znajduje się na trasie Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego

W tym roku (2011) powstała w Ustroniu wysoka na 24 metry (wraz z cokołem) figura ze stali nierdzewnej przestawiająca Jezusa Chrystusa Króla Polski.Popularnością cieszy się również Leśny Park Niespodzianek. Główną atrakcją parku jest stacja ptaków drapieżnych obsługiwana przez wykwalifikowanych sokolników. Park posiada trzy ścieżki przyrodniczo-dydaktyczne: edukacyjną, bajkową i widokową, na których można podziwiać, karmić i głaskać dziką zwierzynę.

Wikipedia – Ustroń
Ustroń
Muzeum Ustrońskie
Leśny Park Niespodzianek

© wszelkie prawa zastrzeżone. wykorzystywanie zdjęć bez zgody autora zabronione.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz